Indeksacja linków - FAQ

Indeksacja

seo

Problem z indeksacją linków jest często spotykany i borykają się z nim przeważnie początkujący ludzie w branży pozycjonerskiej. Maja oni często problem, bo dodali masę wpisów do przeróżnych katalogów stron i firm, do blogów typu Presell Pages, a mimo to podstrony z ich linkami jak nie były w indeksie tak dalej nie są. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Otóż należy zabrać się za podlinkowanie i zaindeksowanie tych podstron.

Po zebraniu listy stron na których nasze linki nie są zaindeksowane możemy spróbować pingowania, czyli metody chyba najbardziej popularnej, i co ważne – darmowej, w celu indeksacji. Możemy do tego użyć którejś ze specjalnych stron takich jak pingfarm.com lub specjalnych programów. Aby pingowanie odniosło jakiś sukces należy przeważnie pingować wybrane podstrony po kilka razy dziennie przez około tydzień czasu.

Jeśli jednak pingowanie zawiedzie możemy skorzystać z podlinkowania wpisów poprzez publikacje nowych artykułów do blogów Presell Pages. W których to artykułach będziemy zamieszczać linki, nie do naszej strony-matki, ale do podstron katalogów z naszymi niezaindeksowanymi wpisami. Możemy wtedy stosować pewnego rodzaju piramidy linków, lub zamknięte koła, dzięki czemu nasze linki będą krążyć i pozwoli nam to je zaindeksować.

Jeśli i ten sposób nie będzie efektywny warto wziąć pod uwagę podlinkowanie podstron za pomocą Systemów Wymiany Linków, czyli SWL. Najlepiej używać do tego celu rotacyjnych systemów takich jak na przykład SeoNet czy E-weblink. Wystarczy, że kupimy lub posiadamy odpowiednią ilość punktów na swoim koncie i możemy wtedy na nasze wpisy w katalogach czy preclach ustawić odpowiednią ilość punktów, na kilkanaście dni. Wtedy będziemy prawie pewni, że dany link trafi do indeksu i zostanie zaliczony przez Google jako link zwrotny.

Metod na indeksacje linków jest naprawdę wiele, możemy tutaj jeszcze wspomnieć o indeksowaniu mapy stron czy indeksowaniu za pomocą kanałów RSS. Tylko od nas zależy i od naszego portfela jaki sposób na indeksacje naszych linków wybierzemy. Możemy przecież też po testować różne rozwiązania i stosować te które nam się najlepiej sprawdzają.