Katalogi stron - FAQ

Katalogi stron

seo

Katalogi stron to najpopularniejsza w Polsce metoda na zdobywanie linków zwrotnych do naszej strony. Zazwyczaj dodawanie stron do katalogów zaleca się początkującym pozycjonerom, dzięki czemu mogą zdobyć swoje pierwsze linki w bardzo prosty sposób.

Bo dodawanie stron do katalogu zazwyczaj, bez względu na skrypt, na jakim dany katalog jest oparty, przebiega tak samo. Należy pamiętać, aby jako tytuł wpisu podać jedno z naszych słów kluczowych. Wpis musi znajdować się w odpowiedniej podkategorii tematycznej.

Bardzo popularnym w Polsce skryptem katalogu jest SEO Katalog. Można wręcz powiedzieć, że od dwóch lat panuje bezwzględna moda na stawianie katalogów na tym skrypcie, a inne równie dobre skrypty, są olewane przez webmasterów i pozycjonerów, którzy stawiają katalogi (po to by na nich zarabiać po pewnym czasie - dzięki reklamom lub płatnym wpisom, ewentualnie muli-kodom, jeśli właściciel posiada kilkanaście dosyć mocnych katalogów). SEOkatalog to płatny skrypt katalogu, jeśli jednak chcemy postawić swój pierwszy katalog możemy skorzystać z któregoś darmowego skryptu. Najlepszym z nich będzie niewątpliwie Arfooo, którego zalet jest wiele - począwszy od zaawansowanego panelu admina, a skończywszy na możliwości wprowadzenia płatnych wpisów.

Niestety w dobie automatycznych dodawarek do katalogów wiele dobrych katalogów kończy swój żywot, bo często administratorom nie chce się moderować masy spamu zalewającej ich katalog. Oczywiście do katalogów można wprowadzić opłaty za dodanie wpisu, jednak jest to na rzeczy, jeśli katalog istnieję w sieci już jakiś czas, a i jego moc jest odpowiednia.