Pozyskiwanie linków

seo

Podczas procesu zdobywania linków do strony nie możemy ograniczać się jedynie do najbardziej znanych i popularnych metod. Warto zauważyć, że jeśli wszystkie linki prowadzące do naszej strony będą zawierać anchor, może to się skończyć nieprzyjemnościami ze strony robotów wyszukiwarek, przez co możemy złapać filtr lub bana.

Oczywiście pewnie wielu z początkujących pozycjonerów już się domyśla, ze w głównej mierze linki będzie pozyskiwać z katalogów stron i presell page. Oprócz tego polecamy także udzielanie się na rożnych forach branżowych oraz blogach, powiązanych tematycznie z naszą stroną. Na forach oczywiście możemy uzupełnić swoją sygnaturkę z linkiem do naszej strony oraz pisać merytoryczne posty. Dzięki temu zyskujemy link zwrotny do strony oraz może odwiedziny ludzi czytających dany post, którzy wejdą w link z naszej sygnaturki. Tak samo przedstawia się sprawa z blogami tematycznymi. Komentując możemy pozostawić odnośnik do naszej strony, co na pewno zainteresuje innych odwiedzając dany blog i da nam dodatkowe wejścia na stronę.

Zaznaczmy jednak, ze niekoniecznie takie linki z for czy blogów będą zawierały moc, tj. że będą „no-follow”. Jednak to nic złego bo różnicowanie linków to podstawa, a wiele linków NF też ma swoje przełożenie na pozycję i trust rank w Google. Warto, zatem zdobywać różne linki do strony nie koniecznie pozycjonujące. Często będą one generować nam ruch na stornie dzięki czemu możemy zyskać dochody z reklam bądź sprzedać nasze usługi lub towary.

Pozyskiwać linki możemy na przykład z wszelakich serwisów typu Pytanie i Odpowiedź zamieszczając swój link, dzięki któremu pytający zyska odpowiedź na swoje pytanie lub lepsze wyjaśnienie. Oprócz tego możemy publikować filmy wideo na popularnych serwisach takich jak YouTube czy Vimeo, lub publikować artykuły ze swojej strony w serwisach społecznościowych takich jak Kciuk lub popularny Wykop.

Oprócz tego możemy brać udział w przeróżnych konkursach na najlepszą stronę, które są często organizowane na przeróżnych forach czy portalach internetowych. Wtedy możemy zyskać użytkowników, którzy mogą zostać z nami na stałe.