Pozycjonwoanie

seo

Na co dzień na pewno wiele razy korzystamy z naszej ulubionej wyszukiwarki internetowej poszukując masę przeróżnych informacji. Zapewne często bywało tak, gdy na przykład nie posiadaliśmy własnej strony, ze nie zastanawialiśmy się skąd tak naprawdę dana strona pojawia się w wyszukiwarce po wpisaniu wybranego słowa kluczowego.

To nie jest zasługa inteligencji algorytmu danej wyszukiwarki, lecz wyniki wyszukiwania są ręcznie manipulowane przez pozycjonerów. Oczywiście gdyby nie pozycjonerzy także trafilibyśmy na przeróżne strony w wyszukiwarce wpisując dane zapytania, jednak to właśnie pozycjonerzy pozwalają na trafniejsze, (choć nie zawsze w przypadku spamów) dopasowanie wyników, na zlecenie swoich klientów. Na przykład wiele stron finansowych chciałoby się znaleźć w pierwszej dziesiątce wyników w wyszukiwarce Google na słów kluczowe „finanse” lub „kredyty”. Jednak nie każdemu jest to dane.

Niewiele osób wie, ale pozycjonowanie to proces długotrwały, mogący ciągnąc się latami. Dla niektórych pozycjonowanie to pewnie tylko jedno razowe działanie, ale to błąd - pozycjonowanie to proces ciągły.Polega on w znacznej mierze na pozyskiwaniu linków zwrotnych do naszej strony. Oczywiście nie byłe, jakich linków, bo muszą to być linki pozycjonujące, opatrzone odpowiednim słowem kluczowym. Ten tak zwany. anchor tekst to nic innego jak zawarta fraza miedzy znacznikami języka HTML < a > oraz < / a>. Pomiędzy tymi znacznikami umieszczamy naszą frazę kluczową i właśnie w taki sposób będziemy zdobywać linki pozycjonujące.