Presell Page - FAQ

Presell Page

seo

Popularne w naszym kraju blogi typu Presell Pages to pomysł zagranicznych kolegów od marketingu, którzy budowali swoje strony przed sprzedażowe, które w krótkim czasie przerodziły się w portale i blogi, na których zarejestrowani użytkownicy mogą publikować swoje artykuły promocyjne z linkami w ich treści.

Takie linki zawarte i owinięte tematyczną i dobra treścią posiadają dużo większą moc niż na przykład wpisy w katalogach. Panuje, bowiem powszechne stwierdzenie, że „Google lubi linki w treści” i punktowane są wyżej niż same linki.

W Polsce blogi typu Presell Pages, zwane są „preclami” i zwykle oparte są o darmowy skrypt blogów WordPress. WordPress ma to do siebie, że potrafi się znakomicie indeksować w wyszukiwarkach, a także jego obsługa jest dziecinnie prosta. Ludzie stawiają masowo takie blogi na tym wspominanym skrypcie, nawet w subdomenach swoich firmowych stron, co z czasem może się źle skończyć. Powstał nawet specjalny - płatny- skrypt który miał zastąpić WordPressa jako platformę pod precle, jednak nie udało mu się to, a mowa tu o PremiumPage. Ciężko przesiąść się z czegoś darmowego, na płatny skrypt, z mniejszą ilością wtyczek czy szablonów darmowych.

Dodając swoje artykuły do precelków musimy przestrzegać ich regulaminów, w których zawarte są wymagania, co do tekstu. Zazwyczaj mamy tam do czynienia z ilością znaków większą niż tysiąc oraz maksymalnie trzema linkami w treści.

Do Presell Pages należy dodawać unikalne artykuły – jeden artykuł – jeden precelek. W przeciwnym wypadku artykuł nie zostanie opublikowany, a być może, że i roboty wyszukiwarki go nie zaindeksują.