Rodzaje SEO - FAQ

Rodzaje SEO

seo

Pozycjonowanie stron możemy podzielić na dwa „kolorowe” rodzaje. Mianowicie na metody zarówno zalecane przez samo Google, czyli potencjalnie takie, za które nie groźna naszej stronie żadne konsekwencje, czyli etyczne pozycjonowanie oraz nieetyczne - często nazywane spamowaniem metody pozycjonowania. Białe i czarne SEO - tylko do nas należy decyzja, na jaki sposób pozycjonowania i awansowania w rankingu wyszukiwarki się zdecydujemy.

Białe SEO to stosowanie się do wytycznych spisanych i udostępnionych przez Google. Polega ono w dużym skrócie na stworzenie strony dobrze zoptymalizowanej i na tyle przyjaznej i wartościowej dla użytkownika ze ten z koeli będzie się dzielił do niej linkami z innymi użytkownikami Internetu. Dzięki temu nasza pozycja w rankingu powinna rosnąc. Jeszcze do niedawna Google uznawało za nielegalne zdobywanie na własną rękę linków pozycjonujących, dzięki którym pozycja naszej strony w rankingu by rosła. Tera troszkę podejście się zmieniło od kiedy Google przyznało, ze możliwe jest manipulowanie wynikami wyszukiwania (czyli pozycjonowanie stron)

Metody uznawane za spamerskie, czyli czarne SEO to głównie działania przeprowadzane na masowa skalę, dzięki której możemy za jednym razem zdobyć tysiące wątpliwej jakości linków. Według Gogle nawet dodawanie stron do katalogów czy precli wiąże się z metodami zakazanymi - czarnym SEO. Stosując nierozważnie czarne metody pozycjonowania jesteśmy bardziej narażeni na możliwość złapania filtra (cofniecie o kilkadziesiąt pozycji w rankingu naszej strony na dane słowo kluczowe) lub całkowite wyindeksowanie naszej strony z indeksu wyszukiwarki. Popularne Black Hat SEO narzędzia to między innymi Xrumer, który potrafi na masową skale rozprowadzać linki i pisać automatycznie na wielu forach internetowych.

Oczywiście używanie rożnych metod w pozycjonowaniu zależy tylko od nas - możemy przecież czekać spokojnie, mając świetną stronę z pomocną treścią, aż przyjdą do nas internauci i w zamian za tak pomocne treści będą do nas linkować, na dodatek na taki anchor jaki byś sobie życzyli. Proszę traktować ostatnie zdanie z przymrożeniem oka i kierować się zdrowym rozsądkiem w wyborze metod SEO.