Zaplecze SEO - FAQ

Zaplecze SEO

seo

Kiedy dodamy swoją stronę do wszystkich znanych nam katalogów stron jak i blogów typu Presell Pages, zaspamujemy fora i blogi i nie będziemy mieć pomysłów skąd brać kolejnemocne linki do naszej strony, musimy wtedy zainteresować się stworzeniem własnego zaplecza pozycjonerskiego.

Zaplecze pozycjonerskie to specjalne strony należące do nas, z których linkujemy stronę pozycjonowaną lub inne, następne w kolejności strony zapleczowe. Oczywiście aby takie zaplecze miało sens i linki z nich były wartościowe oraz miały moc, musimy takie zaplecze, tak jak stronę docelową, odpowiednio podlinkować dobrymi linkami. Tylko wtedy nasze zaplecze będzie gwarantowało nam wzrosty pozycji, a także w przyszłości spłaci nam się inwestycja w nie. Między innymi dzięki reklamom które będziemy mogli umieścić na stronach zapleczowych.

Strony zapleczowe mogą być oparte o dowolny skrypt czy technologie. Nie ważne czy to będzie popularny CMS, skrypt forum, czy statyczna strona HTML. Ważne jest, aby każda ze stron była odpowiednio zoptymalizowana oraz podlinkowane, aby linki wychodzące z niej miały moc, która będzie wpływała na pozycję naszej docelowej strony.

Innym ważnym aspektem dobrego zaplecza jest jego tematyczność. Tematyczne zaplecze jest o wiele więcej warte niż inna strona czy katalog. Przykładowo, jeśli pozycjonujemy swoją stronę na frazę „pensjonat Kołobrzeg”, możemy utworzyć siec blogów, na których możemy opisywać np. zabytki Kołobrzegu.

Ważne także, aby każda z osobna strona zapleczowa stała na oddzielnym adresie IP. Dzięki czemu roboty nie powinny powiązać stron ze sobą.